| lauraaaaaaaa33 a întrebat:

am o intrebare despre vise: ce inseamna daca visezi ca esti prina intr-o avalansa? Am visat ca eram la ski sau cu placa nu mai tin minte sigur, si ca eram cu un copil mai mic decat mine, de vreo 4-5 ani si bunica lui, la un moment dat ne-am oprit si am vazut un baiat care mi-a facuf cu mana si m-a intrebat daca vin (sa ma dau cu ce eram acolo) si am spus ca nu pt ca eram cu copilul ala mic pe care il invatam parca, si la un moment dat ma uit in spate, si am vazut ca s-a pornit o avalansa, iar muntele nu l-am vazut bine adica am vazut doar dealul pe care cobora avalansa nu si muntele tot, si avalansa parca era formata mai degraba din bucati mari de gheata, si cand am vazut asta mi-am pus repede baticul pe care il aveam pe gura si nas, pentru ca instructorul meu de ski mi-a povestit mai de mult cum a fost peins intr-o avalansa cu prietenii lui si si-a pus baticul pe fata pt ca nu poti respira sub zapada si e logic foarte frig, asa si mi-am pus mie baticul sau fularul ce era pe fata si cand m-am uitat la bunica copilului parca mi-a spus ceva gen "de acum e treaba ta" si si-a pus mana pe piept s-a pus pe jos si s-a lasat sa alunece in prapastie, practic s-a sinucis inainte de avalansa, si eu, crezand ca se referea la copil, l-am luat i-am pus baticul pe fata l-am tinut in brate strans si l-am acoperit cumva cu bratele vrand sa il protejes si a venit avalansa de gheata, si dupa parca am visat si cum imi ridic mana din zapada brusc si dupa m-am trezit ca mi-a sunat ceasul sa ma duc la scoala, ce poate semnifica?

4 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Cine era copilul?

| Eastwood a răspuns:

Nu inseamna nimic, a fost doar un vis urat!

| Iunix a răspuns:

Nu cred că visele înseamnă ceva. Pur și simplu visele sunt doar gândurile tale care par mult mai reale. Cred că atunci când visezi creierul se odihnește, nu funcționează în totalitate și astfel „ delirează " de aceea visele de obicei nu au nici-o logică sau nici măcar nu ți-le amintești.

| lauraaaaaaaa33 explică:

Nu stiu, nu il cunosteam, daca l-as fi cumoscut as fi tinut minte