| IngerAlb a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare.Voi ati facut vreodata schimb de experiente cu alta tara? Noi la scoala avem proiect de genul asta si nu stiu daca sa iau in gazda un strain..Adica..parintii mei nu stiu nicio limba straina si in cazul meu, strainul e francez..si nici eu nu prea ma descurc la vorbit in franceza..As vrea sa ma duc si eu in alta tara.Voi ce ma sfatuiti? Ati avut vreodata asa ceva?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

O sa va intelegeti, nu-ti face griji.
Iar genul asta de experienta merita tot efortul.
Scoala mea a fost intr-un proiect la care participau turci, bulgari si unguri. Copiii nu stiau decat limba lor si, totusi, au stat in gazda la familiile elevilor si toata lumea a fost incantata si foarte multumita.
Te sfatuiesc sa accepti fara nicio retinere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai decat de castigat din asta.
Nu conteaza daca nu stii prea bine sa vorbesti. Tocmai asta e ideea, sa cunosti oameni din alta tara si sa inveti unele chestii.