| ComenziiFotografii a întrebat:

Am o mare problema va rog sa ma ajutati, parintii mei sunt divortati de aproape 3 ani eu stau cu mama mea si problema este ca vreau sa ma mut la tata, cum sa ii zic mamei nu vreau sa se supere! Am nevoie de un raspuns rapid! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnabellaXD a răspuns:

Trebuie sa discuti foarte serios cu mama ta si discutia poate incepe asa:
Mama, tu mi-ai dat viata si iti sunt recunoscator/recunoscatoare pentru asta.Iti multumesc ca in acesti 3 ani de zile mi-ai dat sa mananc,m-ai crescut, m-ai educat, ai avut grija de mine, insa eu am si un tata, sunt copilul vostru si as dori ca pentru o perioada sa locuiesc si cu el, pentru ca voi sunteti parintii mei si va iubesc pe amandoi si am nevoie de voi.Tot la tine ma voi intoarce dar acum simt nevoia sa il am aproape pe tata, te rog nu imi interzice asta.Nu te supara pe mine, pe tine nu te voi uita niciodata, mutarea este temporara iar dupa aceea voi venii langa mamica mea scumpa.

| ComenziiFotografii explică (pentru AnabellaXD):

Multumesc dar eu as vrea sa ma mut definitiv! straight face

| AnabellaXD a răspuns (pentru ComenziiFotografii):

Daca nu iti va placea la el? Mai intai vezi daca iti place si sa fie ceva provizoriu si dupa ia o hotarare

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-i zici ca ai de gand sa mergi o perioada la el si apoi te vei intoarce si va accepta daca esti minora are drept sa nu te lase fara voia ei.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca esti minora, acest lucru il poti face numai cu acordul ambilor parinti, care ar fi bine sa consulte un avocat.

| drogh a răspuns:

Oricum, tot o să se supere când o să afle că nu mai stai cu ea. Spune-i motivele care te-au făcut să mergi pe această hotărâre şi sigur va înţelege. Nu are cum să te oblige. Fă tot ce-ţi spune inima.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

E o situatie foarte delicata. Va trebui sa o iei cu binisorul si sa ii explici de ce vrei sa te muti la tatal tau. Nu ai cum sa faci sa nu se supere.