| 3ntzz a întrebat:

Am o nelamurire...
Eu si cu familia mea locuim in chirie dar nu chiar pentru ca este proprietate cuiva si stau la curte comuna unde am mai multi vecini si ei sunt un fel de "chiriasi" si de vreo 2 ani cand ma mai plimb in oras ( Timisoara ) am vzut o vila pe mihai viteazu care este parasita si este neingrijita(mai locuiesc si 3 caini) iar parintii mei vor sa scapam de chirie si ne-am gandit daca ne ducem la primarul orasului si il intrebam daca casa aceea este parasita iar el zice da sa o putem lua noi (nu cumpara) pentru ca proprietaru casei actuale ar vrea sa ne dea afara.
Voi ce ziceti?
Este vreo posibilitate (ziceti in procent) sa ne dea noua acea casa?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu cred, ca sunt foarte putine sanse.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incercati, dar eu cred ca acea casa nu apartine primariei. Fie este proprietatea cuiva care a abandonat-o, fie este in litigiu intre doua persoane sau institutii. Si atunci primaria nu are nici un drept asupra ei.