| LaurFzr a întrebat:

Buna TPU
Am o nelamurire legata de operele care se dau la bac anul viitor(in special V.Alecsandri)
Pe internet scrie ca si el este autor canonic..deci e in program pentru bac
Dar problema este ca am 2 carti 2014(cu variante pentru bac)
In care V.Alecsandri nu este...
Nu stiu ce sa mai credlaughing

1 răspuns:
| antoniaYoyo2 a răspuns:

Ar fi bine sa citesti toate operele pentru a fi sigur de ceea ce iti va da la bac.Nu asculta ca nu iti da V.Alecsandri stai linistit ca daca nu iti da Alecsandri poate sa iti dea Ion Creanga sau Mihai Eminescu asa ca sa fii sigur citestele pe toate. Nu am nevoie de fundita ci sa iti urez bafta la bac!