| Uarmy42 a întrebat:

am o problema cu massengerul.
Bag id-ul si pass, ma conectez si dupa max 5 sau 3 secunde dispare messengerul de pe ecran si daca incerc sa dau pe iconita de pe bara din stanga jos, dispare si el.
Ce sa fac!?
Ajutati-ma, va rog din suflet!

5 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Uite ce ai de făcut: dezinstalezi programul respectiv din Control Panel (nu îl ștergi manual, direct de pe desktop, pentru că așa nu funcționează), apoi ți-l reinstalezi iarăși și vezi dacă a dispărut problemuța ta. Succes.

| Uarmy42 explică (pentru ceaiuldetei):

Dar nu il gasesc din control panel, am dat pe control panel si pe add or remove si l-am sters de acolo si am reinstalat si tot asa... sad

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Uarmy42):

Dacă nu îl găsești "din control panel", poți să îmi spui cum "ai dat pe control panel și l-ai șters de acolo"?

| Uarmy42 explică:

Va rog! Raspundeti! sad

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Uarmy42):

Probabil n-ai înțeles. Hai să îți mai explic o dată. Dai un RESTART la computer/laptop, ce ai tu. Apoi te duci în CONTROL PANEL, găsești iconița cu pricina, respectiv Yahoo Messenger și DEZINSTALEZI. Ulterior, dacă NU ai programul salvat pe hard disk, mergi aici: http://messenger.yahoo.com/download/ și downloadezi (din nou, dacă e cazul), programul, ca mai apoi să îl REINSTALEZI. Mai apoi te înregistrezi cu datele tale și vezi dacă îți rulează programul.