| aisha_6036 a întrebat:

am o problema cu calculatoru. la vreo 20 de minute dupa ce il deschid mi se blocheaza mousul pentru cateva secunde, apoi iar merge, si tot asa. plus ca ma conectez foarte greu la internet. trebuie sa incerc de mai multe ori sa pot intra pe google. in schimb messengerul merge ok. va rog sa ma ajutati dk stiti care ar fi problema

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Probabil este virusat. Dai o scanare cu un antivirus bun (Nod32 sau Kaspersky) daca tot merge prost reinstaleaza windowsul.Mai baga si o defragmentare.

| baba a răspuns:

Aisha, cred că este o problemă de soft. Dacă eşti din Bucureşti îţi pot recomanda nişte tipi foarte de treabă, care mi-au mie de mai multe ori calculiciul când nu mai funcţiona.
Firma se numeşte Sitax Computers, www.sitax.ro şi au sediul prin zona Dristor. Le duci calculatorul la service iar ei îl examinează şi îţi pun diagnosticul gratis.
Multă baftă

| valsulnorilor a răspuns:

Scaneaza toate partitiile si vezi daca este cumva vreun virus pe undeva.Deasemeni vezi daca partitia cu windows mai are spatiu de lucru cel putin 3 Gb.

| mircea a răspuns:

Cred ca s-a rupt unul dintre fire, fir care din cant in cand se mai intrerupe si ti se blocheaza mousul. schimba -l!

| 123456_6075 a răspuns:

Este cumva amd? ca e tipic pentru ele...si depinde si ce configuratie ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opreste-l si scoate mufele de la maus si tastza si pune-le din nou apoi porneste calculatoru