| SayMeSayYou a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu parul adica cu capullaughing. Ma mananca tare de tot si mi se fac in cap un fel de coji si am facut ranacrying. Stie cineva ce am? Fundaa

Răspuns Câştigător
| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Buna. Si eu am avut coji apoi de la mancarime rana. Poti scapa de asta cu un sampon pe nume MEDIKET PLUS. Atunci cand faci baie sau dus, cand va veni momentul sa te speli pe cap, te speli NUMAI cu scamponul asta. Iti faci spuma, NU TE CLATESTI IMEDIAT! Te vei clati peste 10-15 minute. Si te tot speli cu el pana iti dispar cojile. Si mai este un medicament, intr-un plastic asemanator cu sprai-ul de nas, unde este o solutie transparenta. Si te dai cu ea ( pe cap, pe par, pe pielea capului ), ma refer in locurile unde te mananca si ai si rana. Cu solutia de dai zilnic, dar cu samponul te speli cam parca o data pe saptamana. Succes! Bafta! Funda?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ai alergie la vreo componenta a samponului, sau la vopsea (daca te vopsesti).
Incearca sa nu te mai vopsesti un timp si ia-ti un sampon de la farmacie, cu PH neutru si vezi daca tot asa te mananca pielea capului.