Am o problema foarte, foarte mare.Stati sa va povestesc situatia:

Eram de servici pe scoala adica,sa stai cu clopotelu si sa suni de pauza sau intrare.Ultima ora colegul meu,a zis ca s-a invoit de la directoare,si a zis ca putem merge acasa. Ajuns acasa colegii de clasa au zis ca ma cearta directoarea rauuuuuuu.

Ajutati-ma TPU, in aceasta problema mare va rog mult si spuneti-mi ce sa fac in privinta asta.Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Bună!
Şi tu ai fost de vină că puteai să te duci să întrebi directoarea ca să te convingi că spusele colegului tău sunt adevărate, însă, dacă era ultima oră...Cine suna pentru ieşire şi intrare? Butonul nu se poate mişca singur. Cel mai corect ar fi ca mâine să îţi ceri scuze că ai plecat deoarece a fost o neînţelegere. Colegul tău care s-a săturat de a mai face de servici ţi'a făcut o farsă pe care ai înghiţit-o şi uite aşa s-a ajuns până aici. Îi mai poţi spune că data viitoare vei avea grijă.

22 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cineva si a batut joc de tine. ori colegii (varianta buna) ori colegul tau binevoitor si o sa o iei pe cocoasa de la directoare

Si de ce si ar bate joc colegii de mine? :O sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stiu eu de ce si u batut joc de tine?

| lucian_2018 a răspuns:

Ai gresit si tu pentru ca ai plecat cu prima ocazie ivita numai sa scapi de acolo laughing iar colegul tau daca te-a mintit o incurca mai rau ca tinewinking

In ce situatie m-am bagatttt :-s

| lucian_2018 a răspuns (pentru AndroidScanner):

Si eu as fi plecatrolling on the floor insa ma interesam daca e adevarat ce zice, dar tu crezi ca e in stare sa minta colegul tau?

Doi baietii dintr-o clasa cu mine, au zis ca la fizica la ultima ora au stat pana la 4.Am intrebat-o pe o colega foarte de treaba si a spus ca nu au stat.Nuj ce au toti cu minestraight face

| CristobalMarian a răspuns:

Daca erai de servici, nu trebuia sa te duci.
Dupa ce se terminau orele, atunci puteai sa te duci unde vrei.

| lucian_2018 a răspuns (pentru CristobalMarian):

Totusi e posibil ca directoarea sa aleaga alti 2 elevi de serviciu daca s-a intamplat ceva, sau a avut ala un motiv bun sa va scape pe amandoi (nu prea cred laughing )

Ce sa fac ca sa treaca ziua de maine. straight face

| CristobalMarian a răspuns (pentru lucian_2018):

S-ar putea si varianta ta sa fie adevarata.

| CristobalMarian a răspuns (pentru AndroidScanner):

Probabil ca cineva va veni sa discute cu tine, dar nu-ti recomand sa lipsesti, daca ai plecat, trebuie sa suporti consecintele. Prietenii tai or te-au scutit, ori te-au bagat intr-o incurcatura. In caz ca persoana care va veni sa vorbeasca cu tine, tu poti zice ca prietenii tai ti-au zis sa pleci, dar persoana iti va zice ca daca ei iti ziceau sa te arunci in fantana tu te aruncai.
Nu stiu, daca nu ai prea multe absente, poti lipsi, dar sa-ti iei lectiile, temele.

Deci variantele ar fi :

Ori lipsesti de la ore

Ori

Infrunti tot ce ti se va putea intampla.

Mie imi pare rau de tine, dar iti urez Bafta!

| lucian_2018 a răspuns (pentru AndroidScanner):

Indiferent de ceea ce faci timpul tot trece. Nu-ti mai fa atatea griji ca pana la urma nu omoara nimeni. Daca te-a mintit colegul tau cel mai bine zici adevarul. Daca il aperi o incurcati amandoi.(nu-l turna daca iti e prieten bun big grin)

Nu am nici-o absenta, chiar azi e a 2-a zi de scoala din al 2-lea semestru, si poate nu o sa imi faca nimic chiar din inceput de semestru. Poate imi baga colegii strambee.

| CristobalMarian a răspuns (pentru AndroidScanner):

S-ar putea, dar, cand o sa mai fii de servici, sa nu mai pleci!

Daca el a mintit si eu spun adevarul cred ca, pe el o sa o incurce mai mult. Vorba aceea: Fapta recunoscuta este pe jumatate iertata

O sa am grija.

| CristobalMarian a răspuns (pentru AndroidScanner):

Bine. Succes!

Merci`!

| diana2513 a răspuns:

Este evident ca cineva ti-a facut o farsa. Iti sugerez povestesti tot.Se spune ca fapta recunoscuta este pe jumatate iertata. Ceva de genu am patit si eu. Trebuie sa spui asta poate il vor sanctiona pe coleg, nu pe tine. Ce sa-ti zic! Bafta! Sper sa nu fie nimic serios! happy

| Dublu0 a răspuns:

Daca asta ti-a spus colegul tau, nu cred ca ai vreo vina.

Asa cred si eu. Multumesc pentru raspunsuri