| LoloSkate a întrebat:

Am o problema. Mare. mi s-a umflat rau maseaua si nu stiu cum sa fac macar sa treaca putin. Imi tin incontinuu pe fata o esarfa si e incomod. Am luat deja 2 pastile augmentin (antibiotice). Voi merge la dentist dupa ce se va dezumfla, pentru ca m-au trimis vreo 3 dentisti acasa, neputand sa lucreaze pe acea umflatura. Cum as putea insa sa o mai desumflu putin? Nu imi spuneti sa ma duc la stomatolog ..nu am cum inca. Spuneti-mi un remediu natural sau ceva care ar putea sa ma ajute. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei trebuia sa iti recomande un tratament apoi cand iti revii sa mergi pentru plombare. Mergi din nou sa iti zica ce ai de luat inainte de operatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Augmentin, este antibiotic pentru infectie, mergi la medicul de familie si roagă l să ti dea reteta, lasă esarfa că nu te ajută, că ai dureri groaznice, infectiile la dinti dau dureri cumplite.