| Christyan a întrebat:

Am o rugaminte.Va rog ajutati-ma in legatura cu romanul Mara,in cateva zile urmeaza sa dau test din Mara si profesoara a zis ca ne da cele mai mici detalii,iar intr-un timp scurt eu nu am avut timp sa citesc cartea va rog credeti-ma. Va rog spuneti-mi,cei care au citit cartea si mai stiti aceste detalii, ca profesoara a mai dat si la alte clase si m-am interesat de cateva intrebari:
1 Ce gest a facut cand s-a spart geamul de la manastire?
2 Ce numar purta la papuci Natl?

1 răspuns:
| Cris233 a răspuns:

Okey... a doua intrebare e chiar. -.- In fine, uite aici rezumatul. Daca n-ai citit cartea fa-ti timp sa citesti rezumatul;)
http://romanul-mara.myforum.ro/-vp2.html