| AlixxAlina a întrebat:

Am si eu mai mult o poveste nu e neaparat o intrebare: sunt cu prietenul meu din luna iunie si in vacanta de vara ne vedeam in fiecare zi dar au fost cateva zile cand nu am putut sa ma vad c el si se pare ca si-a facut de cap, adica am aflat apoi de la niste prietene ca m-a inselat. L-am intrebat si pe el daca este adevarat si mi-a confirmat.Am reusit sa trec peste asta deoarece tin foarte mult la el, iar apoi el mi-a spus ca ii pare foarte rau pentru ce a facut si nu o sa se mai intample. Dar acum ca a inceput scoala eu am mult de invatat si nu ne putem vedea decat o data sau de 2 ori pe saptamana. el imi cere sa ne vedem dar eu ii tot spun ca nu pot, si in plus mai intervin si parintii mei care nu prea sunt de acord sa am o astfel de relatie de la aceasta varsta. P. S: eu am 14 ani iar el are 16happy As vrea sa aflu si parerile voastre, Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Cred ca acum el nu te mai inseala din moment ce vrea sa va vedeti mai mult, daca te-ar fi inselat n-ar fi vrut sa va vedeti, fapt doar ca sa petreaca maii mult timp cu cealalta, deci de inselat nu te inseala, dar partea cu parinti... daca tu ai incredere in el e ok. Dar probabil ca parintii tai isi fac griji pentru tine, poate ei nu au incredere in el. Ai putea sa le explici ca e de traba si e baiat bun, asta daca chiar e asa. Daca nu eu iti sugerez sa-ti asculti parintii, dar din moment ce e o relatie de durata, nu cred ca e un baiat rau. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

1 răspuns:
| emmasweet a răspuns:

Presupun că ştii şi tu proverbul acela cu "Năravul din fire nu are lecuire". Slabe şanse să se schimbe din moment ce te-a înşelat. Nu vreau să fiu răutăcioasă şi să pun paie pe foc cum s-ar spune, dar din moment ce tu nu poţi să-i acorzi atenţie el se va refugia în altă parte, în braţele altei fete. Nu ştiu dacă chiar îi pare rău că te-a înşelat, poate îi pare rău că ai aflat tu şi a spus asta de teamă să nu te piardă. Probabil tu eşti "fata cuminte" pentru el, cea la care vrea să revină, iar celelalte sunt ca să îşi demonstreze că e un casanova. Aveţi amândoi o vârstă fragilă, mai ales tu, de aceea ar trebui să vă bucuraţi mai mult de copilărie, nu să vă grăbiţi să creşteţi. Eu aş da orice să retrăiesc clipele pe care le trăiţi voi acum. Îţi urez mult succes şi nu îţi pierde capul pentru nici un băiat. Judecă cu mintea, apoi cu sufletul.