| oana1405 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru urgent.Astazi cea mai buna prietena a mea implineste un an de cand este impreuna cu un baiat.Prietenul ei i-a cumparat un inel. Vrea sa organizeze ceva romantic o cina ceva.Este insa atat de emotionat incat nu stie cum ar trebui sa-i dea acel inel. M-a rugat pe mine sa-l ajut dar nu am nicio idee pe moment.Va rog spuneti-mi si mie vreo idee cum sa procedeze cum sa i-l dea?

2 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Baiatul poate sa o sune cu o zi inainte si sa ii spuna ca vrea sa ii spuna laughing ceva ff important si sa o invite in cel mai frum. parc din tot orasu` si sa petreaca o zi impreuna numai ei 2.Sa ii cumpere inghetata, sa fie relaxat, sa vb. ca un om normal pentru ca si ea este un om nu o maimuta happy Si sa-i spuna ca are o surpriza pentru ea.Seara,sa mearga la o cina romantica pregatita de el, acasa, vezi sa fie aperitivu felu 1 si 2 + desert atractiv.sa puna o fata de masa rosie si servetele albe si cu lumanari rosii una asezata in fata lui si una in fata ei.(nu chiar aproape dde fatalaughing)Apoi sa o dea gata sa mearga la ea sa ii dea inelu`(cum ii vei spune asta nu stiu) laughing Oricum. Sper ca te-am ajutat! fundita?:$

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Deci trebuie sa fie un secret mare mare, unul de firma(asa se spune). Trebuie sa organizeze totul intr-un local amenajat foarte super, desigur ca pe gusturile fetei, sigur prietenul ei stie ce gusturi are ea.Sa-i sune baiatul fetei si sa-i spuie ca e o urgenta sa vie numaidecit pina la el acasa(intr-un fel sa o sperie)si ea sa se panicheze si sa vina neaparat. Dupa ce vine baiatul ii spune ca are ceva de spus dar pentru asta ar fi bine o plimbare, baiatul inventeaza ceva sa-i spuna atunci cind se plimba pina ajung in ecel local. Apoi ii astupa ochii si ii spune SURPRIZAAA, asta a fost urgenta mea, ciudat nu dar e romantic(aasta trebuie sa-i spuna baiatul fetei). Dupa aceea discutia intre ei se incepe si totul devine la normal si ii spune(te-am adus aici ca sa-ti ofer ceva frumos)si ii spune ce, si ii arata si atunci ea va fi imptresionata.Baiatul ii va spune sa ghiceasca cu ce ocazie se afla aici si daca va ghici baiatul ii proite ca nu se va desparti niciodata de ea, atunci totul va merge perfect. Ei asta e cam tot, sper sa-ti fei de folos raspunsul meu!