| denisamihaela a întrebat:

Am și eu o curiozitate. Aproximativ cați bani cheltuiți pe zi? Și pe ce anume? Eu de exemplu cheltui aproximativ 80 de lei pe zi și o mare parte din bani se duc pe mâncare. Așadar voi pe ce anume cheltuiți banuții?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Acuma eu nu prea cheltui ca sunt la ai mei si in afara de o sticla de apa nu cumpar.Dar cand sunt cu prietenul meu la noi acasa cheltuiesc pana in maxim 40 de lei daca cumpar mancare si tigari (1pachet).Dar sunt zile cand am mancare ramasa si nu mai trebuie sa cheltui bani pe nimic.

| SilentRain a răspuns:

1 leu -cafeaua
2 lei -biscuitii

| NLS a răspuns:

In afara de taxe si benzina, cheltui pe mancare si alte mofturi zilnice cam 12 euro pe zi, 5 zile pe saptamana.
Iar sambata maxim 20-25 euro.
Duminica cheltui cel mai putin, ceva ce tinde spre 0, daca nu cumva merg la un film, (1 data la 2 luni sau mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30-50 lei
nu cumpăr mâncare, nu fumez