| Vara200 a întrebat:

Ce poate insemna sa visezi ca baiatul de care-mi place a bagat cutitul intr-o fata pe cunoscuta?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți citi dicționarul explicativ al viselor aici, www.elystar.ro
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Fara suparare,de obicei se spune ca visele noastre sunt o reflectare a dorintelor noastre cele mai profunde ascunse in subconstient; sunt ca niste imagini ale unor intentii pe care nu le-am materializa niciodata,adica nu le-am aplica in viata de zi cu zi.Dar,ascunse in stratul cel mai profund al sufletului nostru,ele exista; Ca sa interpretam visul tau as zice ca,inconstient,tu ai vrea sa dispara acea fata din viata prietenului tau; si,fiindca esti o fiinta pasnica dela natura,ai vrea ca cel care s-o faca sa dispara ar fi tocmai cel pe care-l iubesti.Mi se pare normal:e cea mai veche situatie in care s-ar afla fiinta omeneasca, si nu numai, de cand lumea:rivalitatea in iubire.Numai bine.

| Ramonaaaa a răspuns:

Sa le luam pe bucati :D
Faptul ca il visezi pe baiatul de care iti place poate insemna ca tii la el, ca este prezent mereu in gandurile tale.
Faptul ca ai visat un cutit poate insemna ca vrei sa te lasi prada instinctelor, sa ii spui probabil baiatului de care iti place ca il placi :)
Sursa : http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Cutit

| Vara200 explică:

April pe afata aia nu am nicio ciuda si e doar o fata simpla cunoscuta.