| eleenuushcka a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt o eleva de 9 si 10 dar am luat un 6 la romana si nu stiu cum sa le spun parintilor. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeeeaA a răspuns:

Vaiii! Stiu cum e!happy Mi s-a intamplat si mie, sa stii.winking
Te-as sfatui sa nu ascunzi pentru ca la sedinta, sau de la parintii colegilor tai care s-au laudat acasa ca ai luat nota mai mare ca a ta pot afla si ai tai. Uite... Poti sa o iei si tu pe ocolite spunand mai intai si tu notele colegilor sau razand si spunandu-le ca " Elevul nu e "elev" daca nu are toate notele.big grin"
Sper ca te-am ajutat. Fundita?

3 răspunsuri:
| Maria2012Jade a răspuns:

Pai,daca consideri ca nu meritai acel 6, te duci la diriginte si ii spui ca s-a facut o greseala. Daca iti zice ca nu s-a facut nicio greseala, il poti ruga sa repetati testul, reusind ca toti elevii sa isi indrepte notele.Chiar si asa,le zici parintilor tai,ei certandu-te, sau intrebandu-te cum s-a intamplat asa ceva. Daca te cearta, si iti zic ''Cum s-a putut intampla asa ceva?! Tu esti eleva de 9 si10!'' le zici ca si oamenii mai gresesc...

| AenefLove a răspuns:

Eu as spune sa incerci sa vorbesti mai intai cu persoana care-ti e mai apropiata(mama cred) si sa ii spui ca s-a intamplat doar o singura data si ca nu o sa se mai intample si o sa iei numai 10 pentru a-ti remedia media.
Sper ca te-am ajutat.

| elsa87 a răspuns:

Gaseste un moment in care sunt intr-o dispozitie ok, si baga-le pretext ca intotdeauna ai fost de 10 si nimeni nu e perfect se intampla.