| Andre_2307 a întrebat:

Am un caucazian de 6 luni care de ieri nu mai mananca nimic. E foarte suparat sa zic si nu stiu ce are! Am fost cu el la doctor veterinar si i-a facut trei injectii : una de parazitare si celalalte doua in sold! Asta a fost azi-dimineata, iar acum e la fel. Cine ma poate ajuta? sad

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Schimba veterinarul. Daca nu esti la zi cu vaccinurile esti in pom. Mai ales parvo si jigodie. Daca esti din Bucuresti te trimit la un doctor bun, eu am inceput facultatea veterinara si-mi dau seama care sunt doctori si care sunt "doctori" afaceristi. Nu mai amana. Intreaba intodeauna ce diagnostic are cainele, nu-ti fie rusine. Multi fac doua injectii si-o injectie sa-ti ia banii pentru ca de fapt nu stiu pe ce lume sunt si cu ce se mananca medicina. NU AMANA.

| Andre_2307 explică:

@carpediem dar daca e vorba de jigodie cum actionez ca din cauza aia poate sa moara. Am inteles de la bunici ca arsul pe bot il poate scapa de jigodie!