| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta am bacul sunt la matematica informatica nu le am deloc cu matematica nu am avut de ales atunci când am dat eu la liceu ca la mine în sat doar profilul asta era. Tind sa spun ca am și mai lipsit am rămas foarte mult cu lecțiile în urma... Ce sa fac? Se mai pot da bani? Am foarte multe pe cap nu am timp sa stau sa învăț din nou... Vreau bacul sa pot da la o facultate pe viitor

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai probleme si la romana, nu numai la mate. Obisnuieste-te cu gandul ca nu-l iei in vara si incepe de pe acum pregatirea pentru sesiunea din toamna. Iar la facultate. ce sa cauti acolo daca nu esti in stare sa iei bacul? Asta cu "era singurul profil" e o minciuna, nu exista asa ceva! Lasa lenea si pune-te pe invatat ca nu pica nimic din cer!

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu ești în stare să iei un bac și vrei să mergi la facultate? Nu se pot da bani, nu-și riscă nimeni meseria pentru tine. De ce nu investești acei bani în pregătire la mate, pe care s-o faci cu un profesor? Oricâte spui tu că ai pe cap, trebuie să încerci să te axezi pe învățat în această perioadă. Învață să-ți pui prioritățile pe primul loc și dă-ți puțin silința dacă vrei să ai satisfacții pe viitor.