| mary1990 a întrebat:

Buna ziua/seara. Anul acesta as dori sa ma transfer la un alt liceu din alt oras deoarece ma mut si am mai multe intrebari:
Sunt in clasa in a 11-a si practic ma transfer acolo in clasa a 12-a ( pe acelasi profil). din cate am auzi nu ai putea sa te transferi in clasa a 12-a, este adevarat?
Ma mut singura fara parinti, deci pot face si singura transferul avand in vedere faptul ca sunt majora?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Da. Te poti muta si in clasa a 12-a insa fiind necesara si interventia parintilor in legatura cu transferul tu fiind eleva.

| Dana006 a răspuns:

Nu e adevărat. Nu contează in ce clasa vrei sa te transferi. Sunt persoane care sunt obligate sa se mute la alta școala și nu renunța la ea pentru acest motiv. Ar trebui sa îți dea aprobarea atâta timp cât ești majora. Acum nu știu cum se procedează in acea școala, dar e mai mult probabil sa nu necesite si prezenta părinților.