| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna Tpu.As avea nevoie de niste sfaturi. Zilele astea am gasit un site aliexpress si m-am gandit sa-mi i-au cate ceva de acolo, fiindca de aici din tara noastra pretul este mult mai mare la aceleasi produse.(cred ca asa fac comerciantii cumpara de acolo mai ieftin si le dau aici mult mai scump.Anyway.).Merita sa iei de acolo? Cum e cu transportul vine la posta din orasul tau sau trebuie sa mergi dupa colet la vama sau in orasele mari? Si cu taxele vamale si tva?(P.S sunt dinHD)

3 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค explică:

Nu m-as arunca sa-mi i-au telefoane sau orice alt ceva de genu. Ceva usor ca si o caciula, un ghiozdan o rochita poate...

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu are de ce sa vina la vama daca magazinul e in UE, vine cu un curier international cum e DPD de exemplu. Situl in sine trebuie sa-ti spuna clar ce si cum, daca nu, le scrii. Daca stii engleza desigur. Ah se invata la scoala. Tadaaa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

M-am lamurit, e un risc enorm. Sunt destule comentarii pe softpedia care sa te faca sa te lasi pagubas. Acest site este nimic altceva decat un fel de olx pe care diversi comercianti de asta data, pun diverse produse. Am vazut pe acolo tot felul de produse dubioase, cruciulita de aur la 6 dolari, lol, telefoane fake, etc.

Crezi degeaba, comerciantii nostri autorizati importa produse originale direct de la distribuitorii europeni care le importa din tara de origine sau de asamblare. De aici adaosurile la pret. Ai insa siguranta daca toate conditiile sunt intrunite, ca produsele sunt ceea ce trebuie. In plus nu risti sa ramai cu banii luati.