| Kaneman a întrebat:

as vrea niste sfaturi serioase in legatura cu urmatoarea chestie, cei care nu imi dau raspunsuri utile si fac bascalie mai bine sa numai zica nimic si sa si vada de treaba. Am 22 de ani si cand dau de greu nu am niciun sprijin de la nimeni, nu ma ajuta nimeni. Sunt un baiat bun si unii m-au luat de prost si au profitat de slabiciunea mea. Chestia e ca as vrea sa ma fac cunoscut, sa-mi fac brigada si sa ajung undeva sus ca sa fiu stiut de tatic. Cum se face asta, ce iti trebuie, ce trebuie sa faci ca sa ajungi asa cum am specificat? Va rog ajutati0ma cu sfaturi serioase! Dau funda celui mai bun! Multumesc

11 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Fa o facultate, ia-ti un job serios, intemeiaza-ti o familie!
Asa ajungi sus!

| Violleta2022 a răspuns:

Esti la varsta cand ai putea sa faci o facultate, sa ai studii superioare, a fii privit ca unul capabil, de luat exemplu.
fa-ti o prietena serioasa, intemeiaza-ti o familie si toti se vreo uita la tine admirativ.
Chestia cu brigada si taticul, nu cred ca am inteles-o bine, mi se pare a fii o cerere de cum poti sa devii cocalar sef sau smecheras de cartier, si evident nu ai cums a fii unul vreodata, pentru ca esti prea slab de inger, sa ai tupeu, sa ajungi asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chestia e ca as vrea sa ma fac cunoscut,
Cunoscut din ce punct de vedere, de către cine, sub ce aspect?
sa-mi fac brigada
Ce brigadă, brigadă ca să facă ce?
si sa ajung undeva sus
Undea sus, unde?
ca sa fiu stiut de tatic.
Ca să fii știut de tătic, de către cine?
Ca să fii știut, trebuie întâi să devii. Ca să devii, trebuie să faci ceva pentru alții.
Toate întrebările tale sunt vagi,
Dacă vrei ceva concret, dacă știi ce vrei, toate acestea sunt realizabile.
Dar când spui că vrei ă ajungi undeva acolo sus, fără să precizezi unde este acel sus, nu reușești nimic,

| Kaneman explică (pentru sadrian46):

Omule ca sa înțelegi ca văd că tu nu te ai prins deloc, eu vreau sa-mi fac brigada ca sa ma ajute in caz de forță majoră, si alte cazuri in care ar trebui intervenții pentru a fi puși la punct fraierii care profită de mine. Brigada din asta îmi doresc, acum ai inteles sau nu? Asa vreau eu sa ajung sus, acum vreau sa stiu cum si ce trebuie facut ca sa ajungi intr o asa zisa brigada?

| sadrian46 a răspuns (pentru Kaneman):

Așa, un fel de brigadă de asalt.
Caută situri cu anarhiști.

| Kaneman explică (pentru sadrian46):

Si la ce te ajuta aceste site-uri, ce gasesti, si despre ce afli din ele?

| sadrian46 a răspuns (pentru Kaneman):

Ceva cu brigada de asalt. Ce, cum și de ce.

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Chestia e ca as vrea sa ma fac cunoscut, sa-mi fac brigada si sa ajung undeva sus ca sa fiu stiut de tatic." Eu nu pot sa cred ca cu o astfel de exprimare poti cere sfaturi serioase...

| SilentRain a răspuns:

Mai mult de 14 ani nu iti dau laughing)

| Kaneman explică (pentru SilentRain):

Dacă ai chef de mișto, mai bine vezi ti de treaba ta si raspunde in alta parte, eu nu am chef de glumele tale.

| siriusblack98 a răspuns:

E 2020 ''boss'' nu mai poti sa iti faci tu brigada de ''bombardieri'' ca sa ajungi sus.In ziua de azi smecherii te rezolva cu o semnatura si un avocat, prostii cu pumnul si cutitul iar apoi infunda puscaria.Inteleg ca tu poate esti om ca lumea si te-ai saturat sa fii luat de prost, toti suntem luati de prosti la un moment dat.Indiferent de varsta sau de sex.Ce spui tu se poate realiza in vreo 20 de ani cu trafic de droguri si/sau de carne vie.Te risti la asa ceva? Esti dispus sa sfarsesti ucis de un dealer concurent sau sa nu mai parasesti puscaria? Vrei respect si sa fii propriul tau sef? Fa-ti o afacere (legala), investeste timp si bani si vei ajunge sus.