| Max555555 a întrebat:

De dimineata am visat un vis urat era prima data ma gandeam in vis ca mamaia era cam batrana(65) si apoi intro secunda visul s-a schimbat si eram o femeie cu rochie alba si din senin o teava micuta ca de chiuveta a inceput sa curga si brusc a disparut si a aparut o femeie leid cu mine care a zis "Si eu sunt la fel." Eu dadeam sa ma trezesc si m-am trezit si mam intepenit cred ca mai eram in vis atunci nu puteam sa ma misc si se auzea o muzica macabra si in cateva secunde mi-am revenit. Puteti sa explicati intepeneala si muzica acea macabra era ca si cum eu vedeam camera mea dar eram intepenit si in urechi se auzea acea muzica macabra

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! ஜ

Cel mai probabil totul a facut parte din vis...
Visul acesta nu inseamna absolut nimic, visele in general nu inseamna mare lucru, acestea sunt doar niste scenete create de mintea noastra cu ajutorul informatiilor pe care tot tu i le transmiti.

Cel mai probabil te-ai gandit la batranete, la bunica ta si la cat de trista este aceasta perioada, o perioada in care te transformi peste noapte intr-o persoana batrana si neputincioasa.
Eu unul cred ca de aceea ai visat asa ceva, te-ai gandit la asta chiar si pentru cateva secunde, iti este frica de batranete *chiar daca nu realizezi asta inca* iar mintea ta a asociat acestei perioade acea melodie macabra.
Iti este frica sa nu imbatranesti...sa nu te transformi in "bunica ta".

Este un vis ca oricare altele, multi dintre noi ne gandim la lucruri bizare si avem vise mult mai bizare. Faptul ca unele vise devin adevarate este doar o simpla coincidenta. Visele nu iti influenteaza viata insa acestea iti pot ridica sau scadea moralul in functie de ce ai visat.
Felul in care interpretezi un vis difera de la o persoana la alta insa pana la urma un vis este doar un vis...acesta nu iti influenteaza in mod direct viata, daca de asta iti este frica.

Succes! Incearca sa nu te mai gandesti la asta, citeste ceva inainte de culcare sau mediteaza. Cu timpul o sa-l uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar insemna ceva?
Doar un vis, nimic mai mult!
Nu ai ce sa explici, este ca si cum ai incepe sa explici existenta sau inexistenta unui Dumnezeu. X__X

| Iza2321 a răspuns:

Nu se poate explica este doar un vis si atat nimic mai mult!
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda? :*