| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Astazi am ajuns la performanta de a lua 2 la geografie.
Sa va povestesc si de ce.
Eu am geografie marti ultima ora de la 2-3 si am plecat jumatate de clasa.
Anul acesta a venit o profesoara care ne-a fortat sa cumparam harti la ea la ora pe motiv ca ea numai asa ne poate invata ceea ce mi se pare foarte neprofesional din partea unui profesor.
In fine, restul de clasa care a ramas a spus ca s-a simtit jignita ca am plecat de la ea de la ora.
Ea crede ca dam toti bacul la geografie dar nu stiu, trebuie sa-i scrie cineva cu marker permanent pe cap ca vrea toata clasa sa dea la logica din moment ce ea este un animal de profesoara.
A venit de la un liceu cu media de admitere 3 si crede ca lucrurile stau la fel intr-unul cu media 9.
Toata clasa dam teza la istorie din cauza exagerarii ei.
Astazi, cum am spus am luat toti cei care au plecat doi.
Ne-a scos in fata tablei si ma jur ca orice raspuns ii dadeam ei nu ii convenea. Era pornita sa ne dea 2 ceea ce a si facut.
Acum va intreb pe voi:
Cum te simti ca profesor stiind ca te uraste un liceu intreg?
Pana si profesorii ne spun ca e "rea" ca sa spun frumos.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si pentru ce ai explicat aici? Ai o barfa, si te-ai gandit ca vrem si noi sa o aflam?
Eu azi era sa turtesc o fosta profesoara de geografie, cu tot cu copilul ei, si un supozitor de Ford_Ka. Iesea ca inteligenta cu spatele dintr-o parcare, pe un drum circulat, fara sa se asigure.
Revenind la profa ta: daca te lauzi ca toata lumea o uraste, reclam-o direct la minister, pentru ca v-a bagat pe gat un produs de la care probabil avea comision. Asa scapi de ea, sau cel putin o faci atenta. Va uniti toti cei care ati luat 2, si faceti o scrisoare. Povestiti si cum a pus 2 fara sens.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Vorbiti cu dirigintele sa o convoace pe aceasta profesoara si pe directorul scolii, voi impreuna cu parintii si discutati asta la o sedinta, poate aflati ceva ce o deranjeaza altfel e urat si asta o sa continue sa dea note proaste ca este o frustrata.