| Deasonyka a întrebat:

astazi ca in fiecare saptamana voi deschide un topping de discutie.Si cum in fiecare saptamana vom vorbi despre ceva nou astazi ma gandeam sa vorbim despre transexualitate? Ce credeti voi ca este transexualitatea? Transexualitatea este acelasi lucru cu homosexualitatea? Ce pasi trebuie urmati atunci cand vrei sa urmezi un astfel de proces de transormare? Care sunt avantajele si dejavantajele transexualitatii din barbat in femeie?(exemplu:poti face copii, ai menstruatie etc)Dar din femeie in barbat? Exista riscuri in ceea ce priveste transexualitatea?
Veniti cu argumente! Ca de fiecare data cel/cea care vine cu cele mai multe informatii primeste funda

9 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Nu cred nimic. Evit sa cred ceva. Eu ador si venerez natura asa cum este.

| Kaℓi a răspuns:

Interesant topping!
Stii ce e ala topping?hee hee

| KaterinkaBoy a răspuns:

Draga Deasonyka.Acest topic mi-a amintit de o discutie pe care am purtat-o cu un prieten acum 2 zile.Mi-a spus urmatoarele:
-Imi este atat de frica ca nu cumva vreo femeie pe care am avut-o in trecut sa fi fost barbat (tinand cont de evolutia operatiilor extetice, hormonale si de shimbare de sex), incat de acum inainte am sa rog politicos fiecare doamna, ca inainte de o noapte de amor sa-mi arate certificatul de nastere in original.laughing))
Parerea mea personala e cam aceasi.Nu condamn si nu persecut doar ca aproape ma tem sa nu am vreodata surprize pe tema asta.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topping de discutie? laughing Simply amazing!

| IndiferentXD a răspuns:

Scurt ->
O tampenie. iti mutilezi corpul, faci o sumedenie de operatii, bani cheltuiti aiurea pentru ce? oricum va arata ca o mumie...

| millyca a răspuns:

Parerea mea despre asa ceva: proasta.

Astept urmatorul "topping". Ma vei tine la curent, da?

| Labyrinth a răspuns:

Cred că ai vrut să spui "topic". Nu că nu mi-ar plăcea şi toppingul, dar nu mai e vară şi nu mai mănânc îngheţată.
Cât despre subiectul "transexualitate"... nu ştiu ce-aş putea spune fiindcă nu sunt foarte informat. Totuşi, ca o părere generală asupra subiectului ăstuia pot spune simplu că nu-mi pasă dacă un bărbat vrea să fie femeie sau o femeie vrea să fie bărbat. Atâta timp cât nu-mi dă în cap şi nu e prost şi cicălitor un om îmi poate fi prieten indiferent de orientare sexuală, politică, etnie, religie, etc.

| Adelina004 a răspuns:

Oameni tampiti.adica ce? de ce nu esti multumit cu tine insuti? Daca Dumnezeu te-a facut asa, nu te-a facut doar pentru a nu avea credinta in el.Te-a facut ca sa te multumesti cu tine, si sa ii dai lauda numai lui.Nu trebuie sa faci tu schimb de sexe cand si unde ai tu chef.Deci chiar nu ii inteleg pe oamenii astia. straight face

| Deasonyka explică:

A-si vrea sa va multumesc pentru aceste raspunsuri si mai asteptam si altele vroiam sa aud si anumite informatii referitoare la transexualitate.Refefitor la ce a zis IndiferentXD pot spune ca nu este o tampenie deoarece unii simt ca probabil lipseste o mica parte din ei si simt nevoia de a face acest lucru iar din unele informatii pe care le stiu pot spune doar ca in unele tari statul suporta cheltuielile in afara de operatia de jos care ajunge pe undeva la 20.000 de euro.Si daca nu am insel cel sau cea care vrea sa faca acest lucru trebuie sa treaca o serie de probe phiso si psihiatrice pentru a vedea daca intr-adevar merita sa fie ceea ce-si doreste