| jdd a întrebat:

Ce credeti majoritatea oamenilor nu asculta manele pentru ca intr-adevar nu le place genul sau pentru ca acesta este asociat cu incultura?
Astept parerihappy

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu ascultă pentru că nu vor. Fiecare are gusturile lui şi nu văd de ce ar asculta ceva ce nu le place. Poate că unii nu ascultă sau spun că nu ascultă pentru a nu fii categorizaţi drept cocalari şi restul'.
Zi faină!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu asculta pentru ca nu le place dar unele melodii sunt faine pacat ca majoritatea manelelor sunt naspa.

| PetreConstanta a răspuns:

Da-le de baut si pune-le manele sa vezi ce le sar pantofi - nu asculta dar da din picioare cd le aud

| Zangetsu a răspuns:

Pai e incultura ca versurile deseori contin greseli gramaticale sau te ortografie, exemplu. pumni mei minte nu are.
nici eu nu ascult manele acasa, dar la un banchet sau un chef mergel.

| bvampeires a răspuns:

Parerea mea este ca multi oameni nu vor sa asculte ca sa nu fie numiti rromi si sa se rada de ei din cauza provenientei acestui stil de muzica. Am colegi la scoala care daca asculta muzica cu manele si ii vede cineva incep toti sa rada de ei, si sa ii strige manelarilor, ei se cred smecheri si nu asculta decat melodii care sunt in top pentru a fi considerati super. Sunt rautaciosi si ii considera pe cei care asculta inferiori si da este asociat cu incultura de catre majoritatea oamenilor, lor ar putea sa le placa aceasta muzica dar sa spuna NU ca sa nu fie batjocoriti. Pai cred ca asta ar fi raspunsul. Stiu si eu... Vorbesc din ceea ce am vazut, auzit si poate chiar trait in majoritatea raspunsurilor mele.

| david009 a răspuns:

Mie personal nu imi plac manelele pentru. ca sunt urate

| deea1music a răspuns:

Eu nu ascult pentru ca nu-mi placwinking

| ComputerGeek a răspuns:

Personal, detest manelele, dar ce ma deranjeaza mai mult este ca unora carora le plac manelele sunt foarte maniosi pe cei care urasc manelele.

Fiecare persoana are dreptul de a alege, si acesta este un lucru pe care unii oameni nu-l pot pricepe sau pur si simplu nu vor.

| Madalina123 a răspuns:

Eu sustin ca e a doua varianta.

| Shenn a răspuns:

Nu ascult manele pentru ca nu le suport si niciodata nu mi-au placut si da,asociez manelele cu incultura, cat se poate de mult, manelistul e cel mai prost animal.

| Merishoor a răspuns:

Depinde
Altii Asculta Manele Alti nu asculta
Alti zic ca numai Cocalarii asculta manele nu este adevarat

| dkidda a răspuns:

Ambele.Eu cel putin nu le suport si nici nu pot sa ii inteleg pe cei care il asculta.De fapt daca stai sa te gandesti mai bine muzica aceasta nu are nici un rost.