| Roxana666667 a întrebat:

Ce credeti despre cei care asculta manele? Oare genul muzical preferat, indica nivelul educatiei?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ziua de azi nu exista manele si aiureli de muzica, ce a fost o data a fost prin anii 80, 90 apoi s-a stins totul, parerea mea este ca acest gen de muzica numai exista, ce sa cred despre ceva ce nu exista, nu stiu cum se poate defini ceea ce e azi la taraf tv de exemplu, o mai aparut si chestia cu muzica etno, canta naibi populara

https://www.youtube.com/watch?v=apLEVBKWnRU
https://www.youtube.com/watch?v=GAG1RhwllXU&index=10&list=RDapLEVBKWnRU

ce parere sa am? nu-mi plac tigani care asculta piese cu salam in tramvai, buss

https://www.youtube.com/watch?v=4BRHgnN_IkM&list=RDapLEVBKWnRU&index=21

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii asculta si se regasesc, deci e naspa de ei. Le indica nivelul de cultura, ca pot fi cu bun simt, totusi.
Majoritatea le asculta din amuzament, si pentru ca suna placut. Aici nu e nimic de comentat, pana la urma asta e rolul muzicii, sa sune placut.
Si dintre formatiile de evenimente, unii canta cele mai sparte manele, si se adreseaza snobilor inculti, altii canta cateva manele cu versuri mai decente, doar pentru petrecere.

| Freya1 a răspuns:

Nu am nici o parere.Si eu mai ascult cateodata.

| SilentRain a răspuns:

Eu una nu judec oameni dupa genul de muzica pe care il asculta

| OldSoul a răspuns:

Sincer? Cu intrebarea asta mi-ai facut dor de manele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocalari cu 4 clase.

| SandraEve a răspuns:

Nu, genul muzical preferat nu indica nivelul educatiei.