| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpUwinking
Cum ati descrie un prieten foarte bun? [in general ]
Adica vreau si calitati si defecte.
Multumesc. PaPa PuP >:

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Un prieten bun e cam greu de gasit, si imposibil.Dar sa iti spun in general un prieten bun iti este cele 3 lucruri care le iubesti mai mult(ex:mama,tata,sora),iti este loial,te face fericita,iti da sfaturi,iti spune secrete,vorbiti despre orice. Unui prieten bun singurele defecte ce trebuie sa existe sunt defectele lui/ei personale pe care le are,deoarece fiecare om are cateun defect,cum ar fi poate de obicei aren umai ghinon sau i se itnampal lucruri trasnite,are un anume defect pe care tu il apreciezi pentru ca il are.Un prieten iti spune ca esti furmoasa doar pentru ca esti cu adevarat nu ca sa te faca sa te simti bine, sau ca se refera la suflet.Un prieten trebuie sa iti zic totul serios sa nu itna, deoarece asta inseamna sa ai un prieten bun./

| RoaRxDD a răspuns:

Calitati: dragut/ta, destept/teapta, aveti multe in comun, intelegator/toare, sa aiba incredere in tine si sa nu dramatizeze.
defecte: geloasa[demonstreaza ca tine la tine]