| sematorka a întrebat:

Cum sa imi conving mama sa ma lase sa mau dau cu creionul de ochi (si sa il cumpar)? Am 14 ani si e o fata la mine in clasa mica de 12 ani care se machiaza (fond de ten,tus,rimel, tot).

9 răspunsuri:
| Ralu20 a răspuns:

De ce trebuie sa stie ca tu te machiezi? Cumpara-ti un creion fara sa stie ea si te dai cu el cand nu te vede. Asta o perioada pano o convingi sa te lase!

| Bijutierul1 a răspuns:

I-ai toate creioanele din poseta sa vada si ea cum e! si intr-un final cand i-le dai explica-i ca tu esti aceeasi fata cuminte si cu contur la ochi, daca nu merge negociaza... spune-i ca o sa inveti mai bine daca te lasa happy.

| sematorka explică (pentru Bijutierul1):

Mama nu se machiaza deloc. Nu cred ca sa machiat nciodata. Sora mea se machiaza de la 16 ani si vreau si eu. Pana acum ma lasa doar cu rimel dar abia se vede asa ca e inutil.

| Bijutierul1 a răspuns (pentru sematorka):

Intreab-o pe sora ta cum a procedat happy, iar daca nu merge da cu creionul si ce o fi o fi happy

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Nu prea stiu ce sa zic... daca nu merge cu rugatul ia-ti si date pe ascuns!

| sematorka explică (pentru Anonima264):

Pai chiar asta vroiam sa fac dar vroiam sa imi arate cineva pentru ca nu stiu cum sa ma dau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sematorka):

Tu esti constienta ca la varsta asta mai mult rau iti faci si cand o sa ajungi la 25-30 de ani o sa arati ca la 50? Eu ca baiat nu m-as uita la una care incepe sa se machieze de mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uita la altele ca daca se macheaza trebuie sa te machezi si tu..La tine este prezent instinctul de turma.

| Indestructible a răspuns:

Ești o curvă în devenire.