| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Daca vreau sa lucrez ca agent imobiliar trebuie sa am neaparat masina?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu TREBUIE dar spune și tu, cum duci un client la o prezentare/vizionare, cu autobuzul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu neapărat, dar dacă orașul e mare, ai o problemă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu neaparat, depinde si pe ce functie. Dar in general, cam toti au masina, pentru ca trebuie sa se deplaseze pe "teren". Cel mai bine verifica fisa postului unde vrei sa lucrezi si vezi ce cerinte ar trebui sa ai.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Dar nu exista varianta de a imi oferi ei o masina de firma oarecum?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate exista, desi in cele mai multe cazuri, nu prea iti da nimeni masina.