| Nothing13 a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a IXa, profil de filologie. Imi puteti spune ce carti ar trebui sa citescin aceasta vacanta, pentru a`mi fi de folos la anul`, la limba romana? happy

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Ion- Liviu Rebreanu, Ultima noapte de noapte dragoste Intaia noapte de razboi - Camil Pterrescu, Patul lui procust si Hanul Ancutei. pace!

| AdriiHeey a răspuns:

Cam asa in ordinea asta :
"Harap-Alb", "Hanul Ancutei", "La Tiganci", "Ion", "Enigma Otiliei ", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi", "Luceafarul", "Morometii","O scrisoare pierduta" "Cel mai iubit dintre pamanteni".Eu astea le-am studiat tot anul, am terminat a X-a happy
Sper ca am fost de folos!