| Deliα a întrebat:

De ce va place sa ajutati oamenii? Raspuns rapid! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Pentru ca merita ajutati ..si pentru ca sunt un om bun

16 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Iti ajuti cu cea mai mare placere un frate, nu?
Pai daca toti suntem frati, mai merita sa intrebi?
Mereu mi-a placut sa ii ajut atat pe cei e merita ajutor, cat si pe cei ce nu merita:-)

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu-mi place sa-i ajut dacă nu am nimic de câştigat.
N-am devenit sclav, să ajut necondiţionat lumea.

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca mi-as dori ca si ei sa ajute, sau sa ma ajute daca o sa am nevoie, nu din obligatie, ci din recunostinta.

| M25M a răspuns:

Pentru ca nu am nici un alt motiv rational pentru care sa nu ii ajut.
Stiu ca exista clisee cand vine vorba de aceasta chestiune insa asta este motivul corect, legitim pe care il am.

| Raniia a răspuns:

Pentru ca sa-i vad fericiti ceea ce iti doresc si tie.

| Deliα explică (pentru Raniia):

Multumesc! Un an nou fericit!

| Predator30 a răspuns (pentru Deliα):

Multumesc pentru funda.

| Deliα explică (pentru Predator30):

N-ai pentru ce.O merita-i

| Antoniacopiluța a răspuns:

Pentru ca unii chiar merita, sper deosebire de altii!straight face

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu traim degeaba, daca am trait experiente similare rolul nostru e sa dam mai departe si asa traim cu un scop in plus.

| pcsick a răspuns:

Interesanta intrebare.

| Stefykitty a răspuns:

Imi place sa-mi ajut semenii. Urasc sa vad oameni suferind!

| ToxicLove54 a răspuns:

Mie zonzonika mi se pare chiar foarte de ajutor:big grin
Ma ajutat mult, mai ales m-a ajutat sa trec peste unele probleme din viata mea si nu mi-a cerut nimic in schimb.
Nu stiu e relatie ai tu cu ea, sau ce motive ai sa crezi asta, dar pentru mine e o prietena buna:X

| ToxicLove54 a răspuns:

Pai tocmai asta e, ne cunoastem in realitate si suntem cele mai bune prietene.
Ne ajutam reciproc, la teme, la proiecte, la baietilaughing) etc.

| ToxicLove54 a răspuns:

Si in plus, daca esti in clasa cu ea nu inseamna ca o cunosti.

| minciunica a răspuns:

Nu pot sa zic ca ajut oamenii neconditionat pentru ca e ceva usor exagerat dar atunci cind ii ajut nici eu nu gasesc raspunsul la intrebarea,, de ce am facut-o?,,