Întrebare recomandată | xFaith a întrebat:

Buna TPU.
De craciun eu si prietenul meu ne vom face cadouri.
Nu stiu ce cadou as putea sa-i cumpar.
Am in jur de 100 lei.
Imi puteti da idei?

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

E destul de dificil sa oferi sugestii de cadou fara sa cunosti persoana respectiva.
In primul rand, pune-ti cateva intrebari despre prietenul tau: l-ai auzit spunand ca ii trebuie ceva? Cum isi petrece timpul liber? Are vreun hobby pe care il practica frecvent?
Ofera-i ceva semnificativ pentru el, care sa-l bucure. Asta ar putea insemna orice de la o carte a unui autor care-i place la o minge de fotbal.
Pentru ca suma de care dispui este totusi destul de mare, mai ai inca o optiune: sa ii iei mai multe obiecte. Mult succes!

10 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Pai depinde ce ii place lui... spune-mi ceva despre el adica e genul gamer, rocker, ii place fotbalul etc.

| AnGeL a răspuns:

Eu ma gandeam ca anul acesta sa ii fac cadou un hanorac care mi-a placut enorm fiindca era pufos big grin
insa merg si bratarile ( ma refer la 2 bratari una pentru tine iar alta pentru el- ceva semnificativ in relatia voastra)
sau un parfum ales de tine happy
succes

| William a răspuns (pentru AnGeL):

Ce idee proasta sa ii faci cadou ceva ce iti place tie, ceva ce ti-ar place sa primesti tu de la el. Pune-te in situatia lui, daca lui ii plac masinile si de ziua ta iti face cadou un volan cu un ceas in mijloc ce faci? Iar avyng cred ca ar fi o idee buna sa ii dai lui banii sa isi cumpere ce vrea.

| AnGeL a răspuns (pentru William):

Stiu ce trebuie sa ii ofer...pt ca avem discutii aproape zilnice
si in general avem aceleasi gurturi pana si la imbracaminte :p
nu mai vorbi daca esti in necunostinta de cauza :*

| CrazyTeenager a răspuns:

Un parfum, ori un articol vestimentar.

| faramatania a răspuns:

Vezi și tu aici, vei găsi cu siguranță ceva combinații reușite și utile totodată:
http://www.bonprixro.eu/ro/shop.htm?cat=2.11

| brandsfashion a răspuns:

Un parfum care stii ca il fosloseste, ceva personalizat cu voi doi, ceva funny gen o caciulita muzicala de Mos, un vin personalizat
http://cadouri-de-craciun.net/......any-alb-2/
Craciun fericit!

| pysy5 a răspuns:

Buna ai putea sa ii faci cadou ceva personificat cu o poza in care sunteti impreuna

| termopile480 a răspuns:

Cumparai un ceas de firma

| ThePain a răspuns:

Pai, poti cumpara doua bratari de argint cu un model anume care sa va aduca aminte unuia de celalat.