| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. De saptamana viitoare eu voi pleca la mare si apoi la munte. Iar intrebarea mea este: cum sa scap de frica irationala de a mi se strica telefonul? Acum 2 ani i-am schimbat placa de baza pentru ca nu mai pornea(se tot inchidea si restarta), iar de atunci nu am mai avut probleme cu el. Doar anul trecut am avut o mica problema cu mufa de la incarcare, in sensul ca scria pe ecran ca si cum as avea apa in dispozitiv, l-am curatat si avea putin praf in locul unde se incarca si de atunci nu am mai avut probleme cu el. Pe viitor intr-adevar as vrea sa imi achizitionez unul nou, pentru ca are 6 ani deja si momentan nu dispun financiar de bani(mentionez ca e un S7 Edge). Si in service daca l-as duce, as face-o degeaba, pentru ca el functioneaza bine, doar ca intr-adevar merge putin mai greu. Deci, cum pot scapa de starile de anxietate, fie de mi se opri telefonul, fie de a nu se incarca? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu ca technician IT iti recomand sa il feresti de apa,umiditate,caldura,praf, sa nu instalezi aplicati aiurea pe el, instaleaza un antivirus pe el, desigur vezi sa nu il scapi pe jos, vezi de folie pe spate si fata, de stricat tot se va strica e normal e s7

https://www.emag.ro/......ction%20s7

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl lași acasă.

| sierra1 a răspuns:

"cum sa scap de frica irationala de a mi se strica telefonul?"

- lasă-la acasă

"ca are 6 ani deja...mentionez ca e un S7 Edge"

- o super pissy mai umblă cu așa ceva?

| VoidEternal a răspuns:

Dumnezeu știe. Probabil la psiholog.

Ai citit povestea aia cu copilul și drobul de sare? E cam aceeași situație.