| Ansin a întrebat:

Deci cunosc o persoana de aproape doi ani din care ne-am vazut doar un an o data pe saptamana.Acea persoana s-a imbolnavit(acum este ok)iar pe mine m-a afectat foarte tare chestia asta si nu stiu cum m-am atasat atat de tare de acea persoana daca eu abia ca-i observam prezenta.Intamplarea a facut sa ma intalnesc in momentul potrivit cu ea.O data la scoala cand eram elev de serviciu si odata la mall(fix cand plecam eu a venit ea) si nu stiu..ar putea sa fie ceva mai mult intre mine si acea persoana?(nu ma refer la relatii sau ceva pentru ca ea ar putea fi mama si suntem de acelasi sex)ma refer daca ar putea fi din familia mea sau ceva.Nu vreau sa folosesc cuvinte mari dar as fi putut si pot sa-mi dau si viata pentru ea si nu trecea o zi fara sa ma gandesc la ea sau o clipa.O vedeam in orice obiect sau fiinta si uneori simt ca mama nu e mama..stiu ca e ciudat si probabil totul e in imaginatia mea dar semanam destul de binisor(in afara de culoarea pielii, eu sunt mai inchisa la culoare, iar ea este mai deschisa).E ok sa ma atasez asa tare de o persoana careia nu-i dadeam mare importanta si ma intalneam cu ea odata pe saptamana timp de un an? Ar putea fi simple coincidente ca m-am intalnit cu ea fix in acele momente? E doar in mintea mea? Va rog raspundeti-mi urgent si scuzati-ma pentru greselile gramaticale(daca am facut)

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Poate doar te-ai atasat tu destul de mult de ea insa nu cred sa fie o ruda "ratacita" sau ceva.Da, posibil sa fie niste coincidente, viata joaca multe feste.Probabil iti pare simpatica si de aceea o apreciezi si tii la ea.