| suntsuper a întrebat:

Deci de cand m-am mutat(stau la bloc) anual cam prin perioada asta si toata vara, tot imi vin noaptea ceva gandaci pe geam...Deci mie imi e mila sa ii omor si tot umblu dupa ei cu obiecte sa se urce pe ele si sa ii arunc pe geam... Mai si umbla foarte repede. De la ce vin? Vin doar noaptea. Si, mai e cineva cu aceeasi problema? Aveti vreo idee daca sunt rai sau daca sunt inofensivi?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lostlyric a răspuns:

Sunt atrasi de lumina (orice tip de lumina). Ideal ar fi sa-ti pui plasa la geam pentru a evita problemele de genul acesta. Sunt complet inofensivi si, data viitoare, ia un servetel, fa-l caus in mana, prinde gandacul in servetel si arunca-l afara. E posibil sa te referi la gandacii aceia care, atunci cand sunt stresati, elimina un miros neplacut. Pentru a nu-i stresa, prinde-i finut in servetel. Atat.

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Daca se mai ia de tine
ii spui tatalui tau sa se ocupe de el, tipul ala e un nesimntiti si trebuie pus la punct,
Chiar daca e mai mare nu are dreptul sa te sicaneze

| minrest a răspuns:

Daca vin de afara, sunt inofensivi, si eu fac cam la fel, atata ca eu ii iau cu mana. Se poate pune plasa, sunt de mai multe tipuri. Daca ai termopan, se pune spre exterior rama cu plasa. Daca ai tamplarie clasica, se pune ce plasa vrei.