| Sandor12921 a întrebat:

deci, eu nu inteleg un lucru, m-am intalnit cu fostii colegi din generala, impreuna cu fosta diriginta, iar, majoritate au inceput o facultate, iar eu m-am orientat spre afaceri, fara a avea o facultate, o duc foarte bine, pot spune ca am succes cu afacerea mea de transport marfa, dar nu inteleg, de ce fostii colegi ma intreaba "Cum de nu te simti inferior daca nu ai facultate" sau citez, doamna diriginta "Ar trebui sa te simti complexat". Mie nu mi se pare ceva normal ceea ce mi-a fost adresat, deoarece, pana la urma faci facultate ca sa realizezi ceva, iar daca nu ai facultate si te-ai realizat in anteprenoriat, este ceva anormal? Voi ce credeti? Stiu ca nu ar trebui sa ma i tereseze ceea ce spun ei, dar totusi, parerea altora este binevenita.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Doamna diriginta voia sa-si continue rolul de "mama a puiului ranit" din povestea "Puiul" de A.B. Voinesti, adica toti "puii" sunt la faculta, numai tu, saracutu', nu! Fii serios! Viata merge inainte si fara faculta, daca iese banul cel de toate zilele si ai tot ce-ti trebuie. Sa te simti complexat pentru X, Y, Z lucru sau persoana nu merita! Daca aveai 5 facultati si erai un nimeni, tot rau picai fiindca "saracu'" nu are bani! Astea sunt subiecte expirate, adica deja "fumate", nu te lasa! Mult noroc in afaceri si uita incidentul - oricum se va mai repeta, probabil, peste 5 sau 10 ani, dar tot fara importanta! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Niste limitati indroctinati, nu te lua dupa ei

| WaterDrop a răspuns:

LuL! Spune`i dirigintei tale ca produci salariul ei pe 4-5 luni, intr`una singura fara sa-ti pierzi la fel de multi neuroni ca ea zilnic. Daca nu-l produci, atunci poate chiar aveai nevoie de facultate.

| Sandor12921 explică (pentru WaterDrop):

Il produc poate si de 100 de ori, nu am de gand sa ii spun asa ceva, ca totusi, a fost diriginta si trebuie respectata, dar unele comentarii ale ei ma enerveaza. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne Dumnezeule! Mă înroşeam de nervi în locul tău. Apreciez totusi calmul tău şi bunul simț de care ai dat dovadă, spre deosebire de ceilalți foşri colegi.Pe viitor, încearcă să te intereseze cât mai puțin de astfel de comentarii nelalocul lor confused.In fine, urâtă experiență şi urât din partea lor, mai ales că-i neadevărat dacă tu chiar eâti realizat şi aşa.

| Sandor12921 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ma intereseaza de ceea ce ei comenteaza, dar mi se pare mediocritate absoluta si recunosc ca m-am enervat destul de tare cand mi-a spus fosta diriginta ceea ce mi-a spus, dar m-am abtinut, iar acum imi pare rau ca nu i-am dat un semnal de alarma happy. Mersi pentru raspuns, am acordat deja funda, dar mersi.

| nhhv a răspuns:

Dacă nu ai o facultate, asta nu înseamnă că ești inferior altora care au. Gândește-te că sunt multe lichele cu facultate care sunt vai de mama lor, n-au pic de cunoștințe, doar mami și cu tati ce-i mai ajută. Nu te lua după ei, tu continuă-ți afacerea.