| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU; deci m-a sunat Poneiul acu-dimineață-adineaorea! Bine, voi sigur o să ziceți acum - "ce ne-ai mai speriat, frate! - am crezut că te-a sunat Cristina!"
Dar - pe bune - m-a sunat Pony!
Să vă spun cum a fost : m-am trezit eu frumos, am dat de mâncare la hamsteri, mi-am făcut cafeaua, una-alta, apoi am deschis netul și m-am pus pe TPU (scuze pentru asta - știu că nu sună chiar frumos, dar vă scriu pe fugă). Și deci am intrat să mai citesc și eu care și pe cine s-a mai înjurat, apoi am dat pe la "dragoste și sex, să mai văd cine-a mai rămas gravid cu pixu, sau cine s-a mai măsurat la penis azi-duminica, în zi obligatorie de mers la biserică - normal, când...
deodată - pac-telefonul! Mă uit - anonim! Răspund:
- da!
-ce dracu faci, mă? sunt Poneiu!
-salut! ce să fac - uite, citeam o carte...
- du-te mă dracu!
și-mi închide.
"asta e" - imi zic,"dacă o avea nevoie de ceva mai sună el - nu-i problemă"
Că știți și voi cum e chestia aia : cin* te caută - te caută să-ți ceară, nu să-ți dea!
În fine, după vreun minut - țrrrrrrr-iar! Tot anonim.Răspund:
-da.
-bă, vezi că mai încerc odată, dar nu mă mai iei iar la mișto, că te f*t! da? că vorbim și pe banii mei!
-da* nu vrei să vorbim mai bine pe mess?
-pe mess n-avem loc de alea pe care le-agăți tu pe site! deci fi atent : ești?
-da; da* dacă-i vorba de NOname, eu să știi că n-am nici o combinație cu ea!
-da, că se și uită ea la tine, ce să-ți povestesc...
-adică de ce nu s-ar uita?
-lasă mă asta, pentru hamsteri te-am sunat!
-vrei unu?
-era să-ți zic eu pe cine-o vreau!
-pe NOname!
-nu mă, pe mă*ta! taci sau nu taci?
-bine; da* oricum mama-i combinată...
-deci ascultă aici : ce ți-am zis eu ție de hamster când am vorbit cu tine?
-că mi-l bagi în cu*r!
-nu mă, asta a fost mai demult - oricum e valabilă - dar eu te întreb ce ți-am zis ultima oară!
- nu mai știu.
-Doamne! ce idiot!
-nu înțeleg exact : tu te rogi pentru mine acu, sau...
-băi! fi atent aici : te-am întrebat dacă se deoache hamsterii sau nu te-am întrebat?
-nu mai știu.
-bă, nu mai zi "nu mai știu" că îmi vin spumele pe tine-acu! Te-am întrebat sau nu? Când zicea Mihaela că nu știe dacă-i deochiu creștinesc!
-păi e?
-ce dobitoc ești! băi nu contează dacă e sau nu e, noi despre altceva vorbim aici!
-despre Mihaela?
-nu mă, despre mă*ta!
-iar mama?
-băi, fu*tu*-ți hamsterii tăi-n-gât să ți-i f*t, m-ai făcut varză cu nervii! deci : ăla de miaună - d-ăla zic -nu crezi că-i deocheat?
-adică?
-adică e deochiat! ce dracu nu pricepi?
-păi și de ce trebuie să miaune dacă-i deochiat?
-că-i mă*ta proastă - d-aia!
-vrei numărul ei? zi-o pe față!
-băi, deci eu mi-am stricat ziua cu tine! du-te cu hamsterii ăia ai tăi handicapați, la o babă-ceva, să le zică de deochi! ai înțeles? ce dracu ai?
-păi nu prea știu nici o babă, dar o să vorbesc cu mama.
-atunci vorbește cu mă*ta - dacă zici că-i babă!
-păi n-am zis asta!
-du-te mă dracu!
și -clanc! mi-a închis! adică nu chiar clanc, mai degrabă - țac! de fapt un fel de clic! în fine- nu contează asta! deci a închis.
Bun. Și ce credeți c-am făcut? Am luat alea șapte borcane, și m-am dus la vecinu!
Bine - faza cu cu borcanele care e? Deci i-am ținut o zi și-o noapte pe toți într-un singur borcan, d-ăla mare de 10 kile, în care mai punea mama castraveții la murat; apoi a venit sor*mea-smiorcăita, și mi-a zis că vrea să-l ia, că-i trebuie să bage fluturi în el, pentru la școală; așa că i l-am dat-că cartea-i pe primul plan(scuze)-iar eu m-am dus după aia jos, la ghenă și am cules fix 7 borcane, d-alea de 800g, că altceva mai mare n-am găsit.
Deci așa îi țin acum; oricum mă*sa nu le dădea să sugă, și nici ei nu prea dormeau bine toți la un loc-grămadă.
Dar de mieunat tot miaună unu din ei, dar nu știu care! Am încercat și varianta aia cu plimbatu borcanelor - un fel de alba-neagra, da* cu pui de hamsteri - dar n-a mers, că cum îi distanțam, cum nu se mai auzea mieunatul! Scuze din nou - nu știu de ce tot fac cacofoniile astea, dar cred că e din cauză că e dumincă, și nu m-am dus la biserică, și acum mă pedepsește...
Știți voi cine.
Ok. Și deci am luat borcanele și m-am dus la vecinu.
Și n-o să vă vină să credeți! Deci m-a luat vecina, mi-a dat o cafea, mi-a ascultat ofu, apoi a zâmbit, a luat borcanele, s-a uitat în ele, l-a scos pe ăla mic albastr-mov de seamănă cu mă*sa (Avatar -jr.), apoi a deschis calculatorul, a dat pe youtube și mi-a pus hitu ăla nouu cu "ai si eu te pego" și a început să danseze cu micuțu-n brațe!
Și el s-a pus pe mieunat...
Adică nu chiar mieuna, mai degrabă scâncea-așa! de fapt suspina ceva mai tare! ca un fel de piuit! sau ca un miorlăit mai finuț! În fine, nu contează asta!
Deci cânta.
Hamstăru cânta...
Ce specie o mai fi și asta? Mai e cineva aici pe site care deține hamster-cântător?
Vă rog să mă ajutați cu sfaturi.Promit fundiță!
De fapt dă-o dracu de fundiță! Eu sunt disperat că n-o să mai pot dormi nopțile, când o crește animalu mai mare! Mă ajutați și pe mine cu un sfat? Hitu mor*ți*lor mă*si...

Răspuns Câştigător
| Liliana1981 a răspuns:

rolling on the floor fericitule! ai hamster-cantacios? pai invata-l "nani-nani" si gata problema! nu stiu daca te-am ajutat sau nu dar astept fundita!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Decât să-l tratezi de deochi, eu zic mai bine să-l trimiți la niște ore de canto și peste 2-3 luni mergeți împreună în turnee. O să faceți bani frumoși, o să vezi. Poate o să reușești să-i plătești și poneiului datoria aia de 12 euro, să nu mai plângă.
Iar când mai crește, îl combini cu o hamsteriță roz (nu pe ponei, pe hamsterul tău albastru) și vor face niște pui verzi și turcoaz deocheați și cântăreți (eu vreau unul turcoaz). Nu-i fain?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu, nu, nu...deci nu! Sigur nu e deochiat ( am aflat intre timp cum e cu deochiul), dar puteai totusi sa ii faci/zici cateva descantece, acolo...preventiv!
Hamsterul tau are alta problema: nu stie portughezaaaa! De aceea miauna, scanceste si bineinteles suspina.
Pai tu ii pui " ai se eu te pego", de unde sa stie mititelul sa cante sau ce anume canta? Ca doar nu a fost plecat peste mari si tari!
Of, of, tot eu sa te scap... uite aici, varianta in limba romana:
http://www.youtube.com/watch?v=6bY6lSekPPA

Alta viata, nu? :)) :))

| foxsilver a răspuns:

Wizard fi foarte atent la ce îți explic eu:daca auzi numai tu mieunatul ăla,înseamna că ai ceva probleme la"etaj", dar dacă aude și vecina, atunci puteți forma o sectă sau un ONG.Numai să nu formați un partid politic pentru că nu mai vreau sa-l mai întâlnesc pe minerul acela, știi tu...Acum,mi-e teamă ca această specie de hamster există numai la tine în"pod".
P.S. Când voi avea timp,pentru că acum nu am, că mai am și alte treburi, ca orice "mașină de spălat românească", o sa-ți spun de ce plângea acel miner.

| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Lasă-l dracu de miner, zi-mi mai bine de ce-ai vrut tu să te faci "mașină de spălat"? alt job mai bun n-ai găsit și tu?
oricum am să îți dau un "amuzant" de încurajare! iar data viitoare dacă îmi mai zici tot așa că am probleme la mansardă, îți dau și funda! pe bune.