| Andwta a întrebat:

Dentistul mi-a spus ca data viitoare va lucra pe canal cu laserul? Mai exact ce-mi face? Cateodata sunt asa stresata cand merg la ea. Mi-e frica de chestia aia care bazaie. Voi cum treceti de frica de dentist?!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Laserul nu se simte deloc. Probabil iti va plomba canalul cu laser.
Inainte de plomba, va folosi chestia aia care bazaie, ca sa curete putin.
E aiurea ca iti umple gura de praf, dar mie nu mi se pare dureros.

| Andwta explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cand am mers sa imi curete maselele ma durea. Si acum mi-e frica putin.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andwta):

Daca sunt curatate deja, si astupate cu o chestie moale, provizorie (care are un gust puternic de pansament), o sa dea foarte putin cu freza, cateva secunde. Apoi trece la plombare, iar aia nu doare deloc.

| Andwta explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Depinde si de masea

44 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu trecem laughing
Daca iti spune cineva ca nu-i e frica de dentist, si in special de injectiile alea in cerul palatin, e Pinocchio.
Omoara nervul, si dupa mine nu e o chestie atat de tragica daca se face cu laserul. Sa fi vazut "distractie" cand il omora prin metoda clasica.
Mai greu e drumul pana acolo, aka freza, aka sfredelul, aka chestia care bazaie.
Orice ar fi, nu te gandi acolo, mintea si imaginatia ta trebuie sa fie undeva departe, pe o campie pe care zburda inorogi albi, unde pasarelele canta si floricelele zboara... (n-am fumat nimic, cred) laughing
Ai prins ideea, #Keepcalmanddontbeafraid #curajlapatrat!

| Andwta explică (pentru NLS):

Am incercat sa cant ceva, da' nu pot. Sunt prea concentrat pe bazaitul ala si cand imi curata.

| Eduard619 a răspuns:

Sunt student acolo deci frica nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost de atatea ori cand am fost copil, ca ma simteam mai bine ca acasa. Desi uram si eu foarte mult stomatologii. Am fost de recent in RO, am fost sa vad daca mai e deschis acel cabinet. Spre surpinderea mea, da. Si inca aceeasi femeie lucra acolo, pe langa 2 noi. Desi nu ma recunoscuse la inceput, cand i-am vorbit de o plomba veche de cam 15 ani in gura, si-a amintit laughing.

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Eu am ceva de cand merg am si schimbat dentistu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Nu inteleg ce vrei sa spui. Ai o frica anume sau ce ai vrut sa zici?

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Pai mi-e frica sa nu ma doara cand ma curata cu aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Oooo, sper ca nu am citit ce cred ca am citit laughing. Hai ca nu ai 15 ani mai, ce naiba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Tu imi aduci aminte cand am fost o data cu nepotul meu la dentist. ( din fericire am fost doar o data ). Speriat de bombe saracul, serios. Dar cand porneste doctora acea prostie, wow. Incremeneste in scaun saracul. Cred ca de frica laughing. Deci, invata. tongue

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Tu nu stii prin ce am trecut. Cate masele a curatat de cari

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Nici chiar asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Hmm, deci ar fi trebuit sa te obisnuiesti pana acum. Poate esti mai sperioasa din fire tu asa. Cine stie.

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Cand porneste ala tresar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Esti amuzanta laughing. Ai 18 19 ani nu? Stiu ca ai specificat in intrebarile tale dar imi este lene sa caut, sa fiu sincer.

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

18. E bine ca razi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Rusinicaaa. La 18 ani sa iti fie frica de dentist. Of of of.

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

laughing eh am si alte frici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Spune, nu tacea. SUnt curios laughing

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Ca sa ce? Sa te tavalesti pe jos de ras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Radem impreuna tongue, sa nu zici ca sunt neam-prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

Cata rautate. Nu ai mai raspuns sad

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Ne. Nu spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am avut treaba pana acum cu freza, asa ca nu mi-e teama de ea.M-am obisnuit, inainte nici nu dormeam inainte sa merg.

Răspuns utilizator avertizat
| Mogaciprian85 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi stresata calma la dentist