| crisss27 a întrebat:

Detin un blog cu titlu "Trafic de pareri" ( pc-moding.blogspot.ro ) si am nevoie de subiecte despre care sa fac articole. Momentan sunt in criza de idei si astept subiecte din orice domeniu. OFER funda celor mai interesante!

3 răspunsuri:
| Scuturici a răspuns:

Pai ai putea scrie despre societatea din zilele de azi, despre muzica actuala, chiar sa pui o imagine cu o pictura celebra si sa incerci sa o comentezi laughing ar fi interesant. Ai putea scrie despre valorile omenesti care se pierd dataorita anumitor factori, despre tinerii care ar putea schimba ceva in lume, despre locurile care te-au surprins, oamenii care te-au marcat. Ai putea scrie o parere la intamplare, gen, mancarea pe care ai mancat-o azi sau chiar despre mancarea care nu iti place. Sa critici anumiti romancieri( daca esti genul care citeste mult), daca nu, sa critici un interpret din zilele noastre. Sa scrii despre oamenii care innebunesc cu zilele din cauza vremurilor in care traim sau o comparatie in ce a fost odata, acum 100 de ani, de exemplu si ce este acum.

O alta ideea pe care o pun in practica cand raman fara inspiratie este sa iau o melodie cu un mesaj puternic si sa incerc sa il dezbat in felul meu. De exemplu, azi am scris despre poluare.
Bafta big grin

| crisss27 explică (pentru Scuturici):

Idei bune. Multumesc pentru sugestii.

| JoeAlb a răspuns:

Trebuie sa te axezi pe un gen anume. Daca vrei un fel de site generalist cu pareri si impresii, trebuie sa te orientezi si pe numele blogului (nu poate ramane acelasi).

In general, poti avea subiecte despre orice lucru atata timp cat nu sunt copiate din alte locuri. Daca o sa scrii si des, o sa fie si mai bine.