| Grigore_Denisa_1983 a întrebat:

Eu am o problema. Ma trezesc devreme chiar si in vacanta. Ma trezesc pe la 8-9 dimineata. Cum pot sa ma trezesc pe la ora 11. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Culca-te pe la 4 dimineata sau oboseste-te in timpul zilei. Daca nu ai activitate si daca nu faci miscare in timpul zilei atunci clar nu esti obosita cat sa dormi mai mult.
Eu unul imi doresc sa ma trezesc mai devreme ca sa ma bucur cat mai mult de vacanta, dar treaba ta.
Ce are daca te trezesti pe la 9? E foarte convenabil... unii se trezesc pe la 6.30 caci asa s-au obisnuit.
Exagerezi un pic...este vacanta ta, faci ce vrei cu ea.Sa nu regreti dupa!
Gaseste activitati care sa te oboseasca si nu te culca de la 22. Pana la urma e vacanta.
Succes!

-Blytz-

13 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

de ce ai vrea sa te trezesti la 11?
eu ma trezesc mereu pe la 6 chiar si daca ma culc la 2 dimineata
noroc

| KamaSutra a răspuns:

Culca-te foarte tarziu

| Mieeez666 a răspuns:

Bun, eu vreau sa ma trezesc cat mai dimineata si tu vrei cat mai tarziu. Da' ii bun asa? Pe la cat te culci?

| Grigore_Denisa_1983 explică (pentru Mieeez666):

Pe la 10-11 seara.

| Mieeez666 a răspuns (pentru Grigore_Denisa_1983):

Pai de ce te mai miri, pe la 12-1-2 pe la 5 chiar. Fa miscare, sa simti ca esti obosita si ca ti se inchid ochii. Seara asta incearca sa te culci pe la 3 si vezi la cat te trezesti, daca zici ca te culci la 1 si tot la 8 te trezesti.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Și mie mi se întâmplă așa. Pe timpul verii îmi schimb programul, stau până târziu 1-2, iar așa reușesc să mă trezesc ziua mai târziu.
Încă nu am putut să-mi reglez programul ăsta de vară până acum în totalitate. Adică mă trezesc pe la 6-7-8 și după mă chinui să mai dorm.
O seară plăcută și o vacanță asemenea!

| Grigore_Denisa_1983 explică (pentru Neo12):

Si eu la fel.

| Neo12 a răspuns (pentru Grigore_Denisa_1983):

Așa am făcut și acum.m-am mai trezit de câteva ori.

| KMaddieK a răspuns:

E doar obisnuita, dupa cateva saptamani te vei trezi mai tarziu.

| ionelallllaa a răspuns:

Culcate tarziu. Daca totusi te trezesti, nu trage draperiile si ai da te culci la loc.

| kryssakryssu a răspuns:

Culca-te mai tarziu

| Grigore_Denisa_1983 explică (pentru kryssakryssu):

M-am culcat la 1 si m-am trezit la 8 deci...