| Kaulytz_Damon_1999 a întrebat:

Am o problema,De cand a inceput vacanta, am inceput sa ma culc foarte tarziu si nu stiu cum trce timpul, cand ma uit l cas arata ora 22 :30 si pe urma nu stiu stau la tv sau pe net si ma trezesc ca e ora 5 dimineata ce sa fac sa ma culc mai devreme?thinking

Răspuns Câştigător
| мαяijüαηα a răspuns:

Pai sincer si eu patesc asa dar poti s iti pui o alarma sau s programez p.c. la.o ora se poate cu un anumit program..shi astfel se inchide:D ori bagate in pat si citeste o carte seara de seara astfel ti se inchid ochii...+ daca nu poti dormii uite ce trbe s faci : Nu consuma cafea /colla/produse ce contin cofeina dupa ora 14.

Nu sta la tv / pc cu ceva timp inainte de somn.

Bea ceai de tei, apoi pune-te relaxat in pat, citeste sau daca nu esti adeptul cititului stai pur si simplu, relaxandu-ti tot corpul.

Si ar mai fi o varianta (amuzanta de altfel) inspirata din serialul Mr.Bean : numara oile http://www.220.ro/emisiuni-tv/Noapte-Buna-Mr-Bean/sexLc0wdbx/ :))

alte idei : http://deweekend.ro/cum-sa-adormi-cand-nu-ti-e-somn/

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Stiu cum e...si pana la urma care-i problema daca te culci mai tarziu?

| Kaulytz_Damon_1999 explică (pentru CautNume):

Problema e ca ma cult la ora 4-6 dimineata...

| CautNume a răspuns (pentru Kaulytz_Damon_1999):

E vacanta, ce mai conteaza? Dupa-aia incepe scoala si nu mai poti face la fel.

| TuRneR01 a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie cu tine pur si simplu nu pot adormi laughing.

Incearca sa te trezesti devreme pe la 8-9 ..nu sa dormi pana la 12-1 apoi seara o sa ai somn...

| Kaulytz_Damon_1999 explică (pentru TuRneR01):

Problema e ca m-as trezi dar la cum sunt eu somnoros din anstere, adorm ori unde stau pe scaun, sau la tv sau pc, dar sunt cazuri cand adorm in picioare rezemat de pereti laughing

| TuRneR01 a răspuns (pentru Kaulytz_Damon_1999):

Grav semanamlaughing... funditA?

| Kaulytz_Damon_1999 explică (pentru TuRneR01):

SEmanam grav de grav uite id meu sa vb gaby_tarangoiu@yahoo.com