| Kidutz99 a întrebat:

Eu am trecut clasa a 8-a si. vreau sa stiu daca se mai pune media 5- 8 la generatia asta. Adica am o medie destul de mare [ pana acum >- 9.81. media 5-7 ] si va dati seama ca ar fi pacat sa nu se puna.straight face
Deci, se mai pune?; x

Răspuns Câştigător
| moegie0dattebayo a răspuns:

Da.se pune:media generale(5-8) +media testelor de capacitate/2.practic este media aritmetica dintre media de la evaluare si cea din clasele gimnaziale.

1 răspuns:
| lacra1998 a răspuns:

Da normal...se pune si se face asa sper ca intelegi matematica {(clasele5-8):4+capacitatea}:2