| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie destul de delicata.Azi proful meu de chimie mi-a cerut sa corectez eu testele de la clasa noastra, dat acum cateva zile.Aiurea mnu? Faza e ca eu il urasc din strafundurile sufletului pentru ca clasa a9a m-am rugat sa-mi dea media 10(copil prost ce eram). Invat foarte bine si nu mi se parea corect ca la o materie cu o ora pe sapt sa am media 9 si mai ales ca el avea preferatii lui.Mna fie, cu chiu cu vai mi-a dat media 10.De atunci,are un fel de boala cu mine.laughing Mereu ma scoate la tabla, mereu mai raspund, e un mos batran si urat.Si uite ca azi mi-a cerut asta. Ceva pune la cale.El a zis ca m-a ales pe mine deoarece invat bine si imi cunosc colegii, stiu fiecare de cat e.Bine,chestia asta o mai face si la alte clase, sa puna alte fete sa le dea note da totusi.Mi-e putin frica. big grin Daca zic da, va dati seama sa le dau eu note colegilor mei mai ales ca la teste profu lasa pe toti sa copieze din carte si din caiet si evident toate lucrarile sunt la fel.Nu as putea sa-i dau cuiva un 7 daca lucrarea e de 10.Mare cacat.Si daca refuz poate o sa puna mai multe ura pe mine.Sunt intre ciocan si nicovala. Am scris mult. big grin Da voi ce-ati face in locu meu?

2 răspunsuri:
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau
Ii un vai steaua lui de profesor, care vrea sa te foloseasca pe tine. Sa nu-si asume el notele date.

Eu as zice sa ii spui asa : ca nu-i treaba ta sa dai note, ci sa inveti de la profesori.
Si ca nu stii destula carte ca sa apreciezi toti colegii tai. laughing - faci si tu pe prostu ompic.

Te-am tzucat, si sper sa iesi cu bine din situatia dificila in care te-a pus ala.

| anonima01 a răspuns:

Pai sincer esti intr-o situatie complicata, insa eu daca as fi in locul tau as accepta sa corectez testele, mai ales daca stii ca toti au copiat si vor lua 10, le pui la toti 10 daca au facut corect, daca nu le pui de cat merita.Nu e mare lucru si oricum sunt sigura ce se va mai uita si el peste teste inainte sa treaca notele in catalog.