| Eva20 a întrebat:

Bună, daca media mea este de 9.78 si a unei colege este de 9.81, ce premium iau?
Ţin sa mentionez ca sunt cele mai mari din clasă ( sa nu intelegeti gresit, nu vreau sa ma laud, doar am spus ca sa va vina mai usor )

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Depinde de cum se dau premiile la tine la școală. La mine în generală dădeau premiul 1 la toți care aveau peste 9, 60(parcă) nu mai rețin cu exactitate. În mod normal, premiul 1 e cea mai mare medie, premiul 2 următoarea și tot așa; în felul acesta mi se pare mie normal și cam așa e în majoritatea cazurilor. Te-ai încadra la premiul 2

| JessJessus a răspuns:

Daca media anuala este 9.78 o sa iei premiul al doilea dar daca 9.78 este cea din semestrul I se socoteste cu cea din semestrul al doilea si...