| anonim_4396 a întrebat:

Fara diploma de bac pot lucra la un magazin ca si om de asta care incarca marfa pe raft una alta.De exemplu la profi, kaufland sau ceva?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara bac poti sa ajungi mecanic pe locomotiva si castigi intre 1000 - 2000€ pe luna intereseaza-te la cenafer Bucuresti, asa iti permiti un apartament mai usor scapi repede de rate si te bucuri ca ai locuinta ta sau o masina mai buna scumpa

| Yukidaruma a răspuns:

Da, poti si la Kaufland, si la Mega si la mai orice magazin. Bac-ul conteaza mult in functiile de conducere la ei, dar mercantizori, casieri, lucratori polivalenti, comerciali...se cauta si se angajeaza atata timp cat se munceste. Eu stiu din experienta ca am lucrat la Mega si aveam colega o doamna cu 8 clase...so, unde au nevoie nu se mai uita la bac, crede-ma laughing.
Succes!

| Celcestietot a răspuns:

Buna. Stiam ca se poate.

| Apokales a răspuns:

Da, se poate.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Detalii?

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce te ajuta mintea ca sa cari niste lazi. Logic, nu?