| ProblemeGrave a întrebat:

Fostul iubit cel de 20. mi-a zis ca nu ma baga in seama ca vrea sa-mi faca o surpriza(sa ma casatoresc cu el rolling on the floor) De la ce varsta poti sa te casatoresti, e legal fara voia parintilor? Melci anticipat puppy dog eyes!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa inteleg ca ai avut mai multi? Cel de 20.

| MihaelaDart a răspuns:

Am inteles ca ai 19 ani, so... poti sa faci cu sau fara ei, desi la starea civila iti trebuiesc 2 martori si la biserica doar nasii de cununie, deci nu e musai sa fie si prezenta parintilor! Din moment ce esti majora, e legal sa te si casatoresti.

| maddog95 a răspuns:

Mda, acordul parintilor este doar ceva moral. Dar de la 18 ani poti sa faci absolut orice