| catomulcomitet a întrebat:

Buna tuturor! Se apropie Boboteaza si noaptea, in data de 5 spre 6, se pune sub perna busuioc de catre fetele nemaritate. Se spune ca noaptea, in vis, vor visa ursitul.

As vrea sa impartasim experienta asta si mai jos, in comentarii, scrieti va rog cum v-ati visat ursitul in anii trecuti si daca s-a adeverit pana acum sau mai asteptati.

Va rog intrebativa si bunicile si mamele daca au facut aceasta practica si va rog scrieti si experienta lor.

Pentru cei care nu cred in asta, va rog abtineti-va de la comentarii, sunt degeaba! Aici vreau doar sa impartasim experienta asta si daca s-a adeverit! Da?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai să mirosi a ciorba de fasole, atât tot.

| catomulcomitet explică (pentru suntserios):

Tocmai am rugat sa te abtii de la astfel de ironii, iti era greu sa respecti?

| suntserios a răspuns (pentru catomulcomitet):

Mna suntem în 2024 mâine, poate mai scoateți capul unul câte unul din evul mediu

| catomulcomitet explică (pentru suntserios):

Suntem in 2024, dar in 1984 cand erai tu de o schioapa, sa te gandesti ca vei avea smartphone era ceva incredibil. Ei bine asa si peste zeci si sute de ani o sa fie lucruri noi descoperite care in prezent ti se par doar ireale si fantastice. Si eu am auzit mai multe povesti de acest tip in care fetele si-au visat ursitul (indicii clare care l-au descris pe viitorul lor sot). Asa ca intreaba-ti si tu sotia, mama, sora, cunostintele si poate o sa ramai surprins

| suntserios a răspuns (pentru catomulcomitet):

Familia mea trăiește toată în realitate. Sorry

| VoidEternal a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am să-mi pun pătrunjel și mărar si foi de dafin poate așa devin imun la prostie.

| catomulcomitet explică (pentru anonim_4396):

Chiar sa iti pui, ca daca erai destept respectai ce am scris mai sus si nu scriai aiurea numai ca sa iti arati tu dezacordul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți dau dreptatea cu Adevărat 100%la100% Data vitoare nu voi mai răspund la întrebi pe care nu sunt de acord cu ele 100%la100.%

| catomulcomitet explică:

Si culmea e ca e o intrebare adresata exclusiv fetelor si s-au gasit barbatii sa raspunda. Stati in banca voastra cuminti si poate va visam haha