| anonim_4396 a întrebat:

Mă gândesc adesea la cât de frumoasă este țara noastră și totuși, sunt oameni care fac tot posibilul să o distrugă. Unii sunt inconștienți, iar ceilalți pentru asta pare că trăiesc. Cum am ajuns aici? De unde credeți că a început totul?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar trebui sa spui niste domenii, sa arati cu degetul macar spre o categorie de oameni. Altfel, se alege borsul de raspunsurile de aici.
Unii iti vor spune ca e din cauza ca ne-am pierdut credinta, altii ca neamtul, vor intra chiar maimute care vor explica tot complotul asta cu 5G, covid, B. Gates si termoscanarea care fura identitati si se culca cu nevestele.
Nu a inceput totul dintr-un punct, asa a evoluat tara noastra. In prezent suntem spre civilizare, nu e cazul sa starnim subiecte de rahat.
In anii '90, Romania era MULT, MULT mai dezastru decat acum. Mizerie, nesimtire si bineinteles saracie peste tot. Abuzurile nu puteau fi reclamate, smecherii faceau orice doreau, omul de rand trebuia sa se pazeasca de ei. Tunurile nu erau urmarite, ca acum. Intre timp, s-au facut niste pasi importanti. Coruptii deja traiesc cu riscuri, nu mai e atat de simplu, si multi ajung unde merita.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca asa s-a luat decizia de parlamentari, nu vor sa investeasca in Romania si au vanduto la straini, UK a patit la fel, imigrantii controleaza tot si englezii sant slugi in propria tara.

| Celcestietot a răspuns:

Bună! Din naștere.