| sammie a întrebat:

Bună TPU! Mâine am test la matematică ( deoarece modulul se încheie săptămâna asta ) și nu prea știu unele formule ( lectii sau mai degrabă niste formule pentru efectuarea unor exercitii ). Am încercat să rezolv exerciții cu ele dar nu le pot reține! Mă gandesc si ca parintii vor fi foarte dezamăgiți daca le vin cu mai putin de 8 acasa, dar și eu aș vrea să știu acele formule pentru că îmi vor fi de ajutor în acest an școlar. Așa că încerc sa caut o soluție cum as putea sa rețin si sa învăț acele formule pana maine. Sfaturi?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Virgil1Jucăuș1Ajutorul1Tău a răspuns:

Te poți uita pe Youtube la câteva videoclipuri. Dacă tot nu reții eu zic să urmezi pașii următori:
1. Ia o sticlă și dezlipește stickerul de pe ea
2. Scrie formulele pe spatele stickerului
3. Lipeste o cu atentie inapoi
4. La scoala tine sticla pe masă, sau in bancă.
5. Daca iti spune ceva de sticla, pune o in banca iar in timpul testului incepe sa tusesti, ia sticla, deschide o usor si citeste formulele de pe sticker.
Mult succes!