| Cocki a întrebat:

Nu pot retine nimic! Adica incerc sa invat, dar nu pot. Sunt 4 pagini si maine ne da test! Ajutor.

Răspuns Câştigător
| iKaede a răspuns:

Si eu am patit la fel la istorie. am fost sa ma asculte din lectii, nu am stiut si a zis ca ma asculta data viitoare din toate lectiile invatate din carte! si in total trebuia sa invat cel putin 60 de pagini. norocul meu ca o uitat idioata aia sa ma asculte oh go on ca oricum nu retinusem nimic. pe alea 4 pagini de care zici tu intr-o jumatate de ora le-am invatat...

4 răspunsuri:
| durasdurpaneus a răspuns:

Invata si tu pe bucati, o jumatate de pagina, apoi alta jumatate si tot asa!

| Lavuu a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema. Incearca sa inveti fiecare propozitie in parte. Daca nici asa nu reusesti mergi la farmacie si cumpara-ti MemoPlus. Succeshappy.

| aly1192 a răspuns:

Tu te plangi>?
eu ieri am dat test la bio si atrebuit sa invati 5 lecti in total 10 pagini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ihhh.istoria.Stiu si noua ne-a dat de invatat Primul Razboi Mondial.Si a cam fost cevaaaaa...Pai invata pe bucati,zici prima prop., apoi a doua, si o iei de la capat.Bafta!